Počas pitia alkoholu zdvojnásobte dávku vitamínov a najedzte sa do sýtosti. Čo však spraviť skôr, ako začne večer a samotné pitie alkoholu? Užívate si príjemný večer s priateľmi a ani vás nenapadne myslieť nato, čo bude nasledujúce ráno keď to s konzumáciou alkoholu preženiete. Prirodzene, kto by na to v dobrej spoločnosti myslel? Spravte poctivú prípravu na večer, ktorá pozostáva z 11 osvedčených rád.
Aby ste sa nabudúce vyhli žalúdočným nevoľnostiam, objímaniu záchodovej misy, bolestiam hlavy a spytovaniu svedomia, pripravte sa na sprievodne stavy po prehýrenom večeri, poradíme ako na pitie alkoholu. Ponúkame niekoľko návrhov a rád, ktoré vám pomôžu zmierniť následky počas nového rána.
Obsah článku
- 1 Zdvojnásobte dávku vitamínov
- 2 Objednajte si hamburger namiesto šalátu
- 3 Oddýchnite si a vyspite sa
- 4 Vynechajte šampanské
- 5 Jontový nápoj nielen na šport
- 6 Pri konzumácii alkoholu vynechajte cigarety
- 7 Radšej priezračný a svetlý alkohol ako tmavý
- 8 Investujte do alkoholu
- 9 Pomarančový džús je lepší ako sóda
- 10 Dávajte na svoje zdravie zvýšený pozor
- 11 Roztočte to na parkete
Zdvojnásobte dávku vitamínov
Vo všeobecnosti prevláda zaužívaný názor, že stav po opici spôsobuje najmä dehydratácia. Nie je to celkom pravda. Veľkú rolu zohráva prebiehajúci zápal v žalúdočných šťavách, spracovanie toxických látok v pečeni a ich vylučovanie.
Doktor Jason Burke z kliniky v Las Vegas, ktorý dlhé roky pracuje na liekoch a liečivách proti žalúdočným či iným bolestiam spôsobenými nadmernou konzumáciou alkoholu zdôrazňuje, že antioxidanty účinne pomáhajú zmierňovať príznaky opice. Grapefruitový, pomarančový džús alebo nápoj z acai bobúľ dodajú telu dostatok antioxidantov.
Objednajte si hamburger namiesto šalátu
Prepchávať sa jedlom rozhodne nie je prospešné v žiadnom prípade. Vážnosť opice nespočíva len v tom, koľko vypijete, ale ako efektívne si dokáže váš metabolizmus poradiť s prijatým množstvom alkoholu. Záleží však aj na tom, koľko toho zjete. Piť na prázdny žalúdok nie je najlepší nápad. Predtým, ako vypijete prvý pohárik, pripravte na to žalúdok dostatkom živín, proteínov a tukov. Červené mäso má vysokú koncentráciu aminokyselín a vitamínu B, ktorý zmierňuje vedľajšie účinky alkoholu.
Oddýchnite si a vyspite sa
Niekedy berieme veci príliš samozrejme a tak je to i so spánkom. Spánok vás síce neuchráni od doznievajúcich účinkov alkoholu, no významne sa podieľa na tom, aby telo aktivizovalo všetky dôležité procesy v tele na celkovú regeneráciu zdravia.
V priebehu večera:
Vynechajte šampanské
Bublinky v šampanskom môžu zvýšiť absorpciu alkoholu v tele a vďaka tomu ste rýchlejšie opití. Rovnako zvyšuje negatívne účinky po opici.
Jontový nápoj nielen na šport
Stará rada znie: počas konzumácie alkoholu pite viac vody, aby ste predišli dehydratácii. Avšak športové nápoje, ktoré obsahujú viac podporných látok a minerálov, fungujú pre telo efektívnejšie ako voda. Medzi dvoma pohárikmi vystriedajte aj zopár dúškov jontového nápoja. Ráno sa vám žalúdok odvďačí menšou bolesťou.
Pri konzumácii alkoholu vynechajte cigarety
Vedecký výskum uverejnený v Zbierke štúdií o alkohole a drogách (Journal of Studies on Alcohol and Drugs), ktorý zdokumentoval stavy 113 vysokoškolákov po konzumácii alkoholu, zistil, že študenti kombinujúci alkohol s cigaretami, mali dlhší stav po opici ako študenti, ktorí iba pili alkohol.
Radšej priezračný a svetlý alkohol ako tmavý
Vodka, Gin alebo iné priezračné destiláty majú menej toxických látok škodiacich pečeni ako tmavý alkohol počnúc Whiskey, rumom a inými. Je to spôsobené najmä zvýšenou koncentráciou umelých farbív, ktoré sfarbujú alkohol.
Investujte do alkoholu
Za jeden večer miniete určite veľa peňazí za alkohol a podporovať vás v bezbrehom míňaní naň by bolo nerozumné. Ak si kúpite drahší alkohol, bude to záruka nielen toho, že na druhý deň sa prebudíte s menšou opicou. Na druhej strane, budete piť menej akoby ste si mali objednať lacnejší alkohol.
Pozrite ako vybrať alkohol, náš výber pre najlepší alkohol a tipy na akcie a zľavy na alkohol
Pomarančový džús je lepší ako sóda
Vitamíny obsiahnuté v džúse sa nemôžu rovnať takmer nulovému kalorickému príjmu v sóde.
Dávajte na svoje zdravie zvýšený pozor
Náš imunitný systém má čo robiť, aby vylúčil z tela toxické látky, ktoré sme konzumáciou alkoholu prijali. Organizmus je oslabený v boji proti baktériám a vírusom, preto je možné, že v priebehu pár dní ochoriete. Môžu sa vyskytnúť bolesti svalov, horúčka alebo zimnica.
Roztočte to na parkete
Ak ste spoločensky unavení a dokážete vnímať okolie okolo seba, nebojte sa ukázať na parkete svoje pohyby. Čím viac spálite pohybom a potením, tým lepšie to zvládnete na druhý deň.
Pozrite: Odbúravanie alkoholu: 7 osvedčených rád, ako vytriezvieť